صندوق سرمایه گذاری مشترک پارس گستر

صندوق سرمایه گذاری مشترک پارس گستر


صندوق پارس گستر در تاریخ  10/09/1391 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری  موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤، فعالیت خود را آغاز کرد. این  صندوق با شماره 11141 نزد سبا به ثبت رسیده است. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب  قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط  مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعداز ارایه درخواست صورت می گیرد. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق می‌توانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند. برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته صندوق نیز می توانند به بخش بازدهی، خالص ارزش دارائیها و نمودارهای در تارنمای http://www.parsgostarfund.com مراجعه نمایند.

در حال حاضر صندوق سرمایه گذاری مشترک پارس گستر جزء 5 صندوق برتر بازار سرمایه در عملکرد 3 ماهه و 6 ماهه قرار دارد که این مهم باعث سودآوری مشتریان و اطمینان بیشتر آنها شده است و همچنین دلیلی بر جذب مشتریان جدید می باشد این موفقیت کارگزاری انصار را بر آن داشته تا خدمات صندوق را در 2 حوزه دیگر نیز به مشتریان ارائه نماید.

مزایای صندوق های سرمایه گذاری:


1. مدیریت حرفه اي سرمایه: یکی از مزایاي مهم صندوق هاي سرمایه گذاري آن است که توسط گروهی از تحلیل گران و افراد حرفه اي مدیریت می شوند و همین مساله نکته ي بسیار مهمی براي سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد و غیر حرفه اي به شمار می رود تا بدینگونه فردي را براي سرمایه گذاري و مدیریت بر سرمایه شان بگمارند.
2.تنوع: براساس تئوري هاي مالی با افزایش تنوع در سرمایه گذاري می توان خطر سرمایه گذاري را کاهش داد و کاهش قیمت یک سهم را با افزایش در سایر اوراق بهادار جبران کرد. معمولاً سبد صندوق هاي سرمایه گذاري حاوي ده ها سهم و یا اوراق مشارکت متنوع است تا خطر سرمایه گذاري به حداقل برسد در حالی که چنین تنوعی براي سرمایه گذاران خرد براحتی میسر نمی شود.
3. سادگی: سرمایه گذاري در صندوق هاي سرمایه گذاري ساده است و نیازي به تحلیل هاي پیچیده ندارد، همچنین خرید و فروش سهام صندوق به سهولت انجام می گردد.
4.  نقدینگی: صندوق این امکان را به سرمایه گذار می دهد که در سریع ترین زمان ممکن پول خود را نقد کرده و براي فروش واحدهاي سرمایه گذاري خود با هیچ مشکلی مواجه نشوید.


دستورالعمل نحوه ی صدور واحدهای سرمایه گذاری


1)    مراجعه به یکی از شعب منتخب کارگزاری و تکمیل فرم مشخصات سرمایه گذار به همراه فرم پذیره-نویسی / درخواست صدور واحد سرمایه گذاری
2)    ارائه مدارک هویتی / معرفی نامه یا وکالتنامه
3)    واریز به حساب بانکی صندوق و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر صندوق
4)    دریافت رسید واریز وجه از نماینده مدیر
5)    تحویل اعلامیه صدور و گواهی سرمایه گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست به سرمایه گذار


دستورالعمل نحوه ی ابطال واحدهای سرمایه گذاری


6)    مراجعه به یکی از شعب و تکمیل فرم درخواست ابطال واحد سرمایه گذاری
7)    تحویل گواهی سرمایه گذاری به همراه فرم درخواست ابطال واحد سرمایه گذاری به نماینده مدیر
8)    ارائه مدارک هویتی / معرفی نامه و وکالتنامه رسمی برای ابطال الزامی است
9)    تحویل رسید ابطال به سرمایه گذاری یا نماینده قانونی وی
10)    صدور اعلامیه ابطال واحدهای سرمایه گذاری و تحویل به سرمایه گذار / نماینده قانونی وی


صندوق سرمایه گذاری  اختصاصی بازارگردانی آرمان انصار


طبق دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس اوراق بهادار تهران بازارگردانی فعاليتی است که با اهداف زیر انجام می پذیرد:


 تنظيم عرضه و تقاضا
تحديد دامنة نوسان قيمت
افزايش نقدشوندگي ورقة بهادار


از جمله مفاهیم بسیار با اهمیت در این صندوق بازارگردهان است که شخصی است که با مجوز سازمان بورس، اوراق بهادار معینی را بازارگردانی می کند.
هدف بازارگردان اين است كه همواره سهام را متعادل نگه دارد و صف خريد و فروش را از بين برده و قيمت سهام را به سوي ارزش ذاتي سوق دهد كه اين ارزش ذاتي بر مبناي تنظيم عايدات آتي سهام شركت به دست مي‌آيد.
صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آرمان انصار به منظور بازارگردانی سهام بانک انصار تاسیس شده است که ضمن افزایش نقدشوندگی سهام باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به این سهام می گردد.
یکی دیگر از مزایای با اهمیت راه اندازی این صندوق، شفافیت عملکردی عملیات بازارگردانی در مقایسه با سایر روش‌های بازارگردانی غیر مستقیم سهام هم از نظر سود و زیان و هم از نظر گزارش‌دهی می باشد.


صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت امید انصار


صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت از جمله ابزارهای نوین بازار سرمایه ایران محسوب می‌شوند. این صندوقها با دریافت مجوز تأسیس و فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) از مصادیق صندوق‌های سرمایه‌گذاری موضوع بند (20) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار و بند (ه) ماده (1) قانون توسعه ابزار و نهادهای مالی جدید محسوب شده، طبق ماده (2) قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت می‌رسند و تحت نظارت سبا بر اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهند نمود.
هدف از تشکیل صندوق جمع‌آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی‌ها با درآمد ثابت و مدیریت این سبد است. راه اندازی صندوق‌ها با بازده بدون ریسک به عنوان محصولی که سایر نهادهای مالی و سرمایه‌گذاران حقیقی می‌توانند با قرار دادن آن در کنار سایر ابزارهای ریسکی مانند سهام و واحدهای سرمایه گذاری صندوق سهام، ریسک فعالیت در بازار سرمایه را کنترل و مدیریت نمایند از مهمترین هدف‌های این صندوق است .علاوه بر مزیت یاد شده با توجه به احتمال کاهش نرخ بهره در آینده، سرمایه‌گذاری در اوراق با بازده ثابت در مقایسه با نرخ‌های آتی، می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای گروه‌های با درجه ریسک‌پذیری کمتر تلقی گردد.

مزایای سرمایه گذاری در صندوق
پیش‌بینی حداقل سود 22 درصد به‌ صورت روز شمار و با پرداخت ماهانه
نقد شونده در هر یک از شعب بانک انصار در هر زمان
صدور گواهی سرمایه‌گذاری با نام معاف از مالیات برای سرمایه‌گذاران
بدون ریسک و با بازدهی مناسب
پاسخ‌گویی گسترده در کلیه  شعب بانک انصار
حذف کارمزد صدور و ابطال در صندوق